• Zmień kontrast
  • Czcionka

Jesteś tutaj:Start

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

Cała społeczność placówki uczestniczyła w akcji Sprzątanie Świata 2022r.

SPOTKANIE W ORANŻERII KULTURY W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

Dnia 19 września 2022 zainaugurowaliśmy obchody TYGODNIA CITTASLOW w Oranżerii Kultury. Wzięliśmy udział w zajęciach MOJE CITTASLOW.Poruszaliśmy tematy dotyczące korzyści życia w małym mieście. Zalet czystego powietrza, darmowej komunikacji miejskiej.  Na zakończenie wykonaliśmy zakładki do książek propagujące idee życia w stylu "Slow". Dziękujemy za warsztaty Panu Piotrowi Nowakowskiemu prowadzącemu warsztaty.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

1 września 2022r o godzinie 9:00 rozpoczęcie nowego roku szkolnego uczciliśmy uroczystym apelem. Frekwencja dopisała, działalność rozpoczęły cztery grupy wychowawcze. winkCzekamy na rozmarzonych wakacjami uczniów kiss

SZKOŁA CZAS START laughing

ROZWIJAMY UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE

Dnia 09 .11.2020 w grupie IV odbyły się warsztaty rozwijające umiejętności społeczne wychowanków zorganizowane przez wychowawczynię Panią Beatę Mickiewicz i socjoterapeutkę Panią Joannę Montygierd-Łojbo. Skutecznym i sprawdzonym sposobem radzenia sobie z przywracaniem odpowiednich relacji dziecka z otoczeniem są zajęcia grupowe i odpowiednio dobrane gry i zabawy. Warsztaty umiejętności społecznych i prawidłowych zachowań interpersonalnych miały za zadanie naukę prawidłowych relacji w grupie i społeczności placówki. Udział w nich wzięli chłopcy przejawiający zaburzenia zachowania i mający kłopoty z emocjami. Zajęcia miały na celu pomoc wychowankom w integracji grupy i zaklimatyzowaniu się w ośrodku oraz nauczeniu się współpracy z innymi osobami. Dzieci z takimi zachowaniami często są odrzucane przez grupę. Dlatego tematyka zajęć była ściśle związana z potrzebami naszych chłopców. Gry i zabawy które zostały przygotowane dla nich miały na celu ukazywać sposoby różnego rodzaju umiejętności społecznych, prawidłowego nawiązywania dialogu, relacji interpersonalnych, kreatywności oraz współdziałania z innymi uczestnikami. Chłopcy z wielkim zaangażowaniem brali udział w tych zajęciach.