• Zmień kontrast
  • Czcionka

Informacje ogólne

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim położony jest w malowniczej okolicy Parku Krajobrazowego Rzeki Symsarny.

• Ośrodek jest placówką specjalną o charakterze resocjalizacyjno - rewalidacyjnym przeznaczonym dla 96 wychowanków.
  • Celem działalności Ośrodka jest eliminowanie przyczyn i przejawów niedostosowania społecznego u wychowanków, przygotowanie ich do samodzielnego życia, zgodnego z normami prawnymi i społecznymi oraz do samodzielności zawodowej.
  • Organem prowadzącym dla Ośrodka jest Powiat Lidzbarski.
  • Nadzór pedagogiczny nad działaniem Ośrodka sprawuje Warmińsko - Mazurski  Kurator Oświaty.
  • Bazę Ośrodka stanowi kompleks budynków i terenów sportowo - rekreacyjnych   przy ul. Leśnej 15 w Lidzbarku Warmińskim.

Wyodrębnione są:

• Zespół mieszkalny (7 grup wychowawczych) z niezbędnymi urządzeniami socjalnymi dla wychowanków i zaplecza gospodarczego;
  • Zespół dydaktyczny (7 oddziałów) dla potrzeb kształcenia w zakresie szkoły podstawowej specjalnej na poziomie klas IV - VIII, kształcenia w zakresie gimnazjum specjalnego na poziomie klay III oraz kształcenie w branżowej szkole I stopnia w kierunku kucharz. Kształcenie praktyczne  i teoretyczne odbywa się w Ośrodku;
  • Zespół rekreacyjno - sportowy - boisko do piłki nożnej, boisko do piłki siatkowej, siatkówki plażowej, boisko do piłki ręcznej, boisko do piłki koszykowej;